Spółdzielnia Socjalna WOLA powstała w maju 2015 roku, z inicjatywy społeczniczek i osób z niepełnosprawnością, członkiń Stowarzyszenia, które marzyły o stworzeniu miejsca dostępnego, otwartego  i przyjaznego dla mieszkanek i mieszkańców Woli, i nie tylko.

 

W ramach swojej działalności Spółdzielnia prowadzi:

  • Społeczne Centrum bez barier -wynajmujemy salę, prowadzimy szkolenia, kursy, warsztaty  oraz działania związane z aktywizacją społeczno-zawodową. Wspieramy  m.in.  osoby z niepełnosprawnościami,  osoby bezrobotne, seniorki/ów, a także dzieci i młodzież.
  • Cafe PoWoli – promujemy zdrową, regionalną kuchnię wolską i wielokulturową, wyroby cukiernicze oraz catering. W naszym menu uwzględniamy potrzeby dietetyczne (m.in. bezglutenowe, wegetariańskie). Marzymy również o stworzeniu cieszącej się uznaniem Klientów/ek klubokawiarni Cafe PoWoli.

 

Członkinie i członków Spółdzielni połączyła chęć kreowania przestrzeni miejskiej w sposób odpowiedzialny i przyjazny dla społeczeństwa. Spółdzielczość jest formą, która pozwala na realizowanie pasji w poczuciu odpowiedzialności i poszanowania praw człowieka.