12. Feministyczna Akcja Letnia

wpis w: Aktualności | 0

Ruszyła rejestracja na 12. Feministyczną Akcję Letnią! Obóz odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia na Śląsku Cieszyńskim. Podczas 10 dni uczestniczki będą brać udział w warsztatach, dyskutować, oglądać filmy, wypoczywać i kąpać się w okolicznej rzece.

Feministyczna Akcja Letnia (FALa) to edukacyjny obóz dla kobiet*, organizowany corocznie przez nieformalną grupę Ulica Siostrzana. Obóz jest przestrzenią dialogu, konsensualnego podejmowania decyzji, krytycznego myślenia i szacunku dla różnorodności.

Wspólnymi założeniami, które przyjmują i promują zarówno organizatorki, jak i uczestniczki obozu, są: feminizm (definiowany na różne sposoby), współpraca kobiet* oraz szeroko pojmowana równość (równość kobiet i mężczyzn, osób o różnorodnych tożsamościach płciowych, orientacji psychoseksualnej, statusie rodzicielskim, pochodzeniu etnicznym, stopniu sprawności, wieku, statusie ekonomicznym i innych), otwartość, odpowiedzialność za siebie i współodpowiedzialność za wydarzenie, w którym uczestniczą.

Jeśli podzielasz te wartości i masz „wolny” czas od 23 lipca do 2 sierpnia 2015 roku – zgłoś się na FALę! Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie www.siostrzana.org, na facebook.com/siostrzana oraz pod numerem telefonu (+48) 661-889-938 (najlepiej dzwonić po 14:00).

*Kobieta/dziewczyna – osoba mająca doświadczenie życia jako kobieta/dziewczyna i/lub socjalizacji do roli kobiety (także osoba transseksualna i transgenderowa).